Objednejte se

Fyzioterapie Hradec Králové

Objednejte se

Odborné fyzioterapeutické služby

Pohybový aparát je velmi složitý celek, který si velmi snadno každý z nás může ničit, aniž by o tom věděl. K těmto poškozením dochází častokrát kvůli našemu povolání (bohužel většina z nás vykonává sedavá zaměstnání), dále kvůli běžným denním činnostem, které se opakují, kvůli poloze ve spánku nebo i kvůli špatným stereotypům při sportovních aktivitách. Velký vliv na pohybový aparát má i stres, kterému se denně vystavujeme. Stres se totiž průkazně podílí na zhoršení zdravotního stavu a na vzniku chronických bolestí.
Léčba potíží nepříjemných pocitů v končetinách (brnění, trnutí)
Léčba potíží s pohybovým aparátem (svaly, šlachy, klouby)
Léčba potíží po operacích, kdy se chcete dostat zpět do formy
Léčba potíží bolesti páteře
Moderní metoda kineziotaping
Vhodné pro všechny věkové kategorie

Vyšetření pohybového
aparátu a následná terapie

Vyšetření pohybového aparátu a následná terapie – na základě důkladného vyšetření a vyhotovení anamnézy se zhodnotí váš zdravotní stav z hlediska funkčních poruch pohybového aparátu (zkrácené či oslabené svaly, vadné držení těla, špatné pohybové návyky) a stanoví se rehabilitační plán, který povede ke zlepšení.

V terapii se využívá kombinace fyzioterapeutických technik (předehřátí, mobilizací a měkkých technik, různých druhů cvičení).

Mobilizace kloubů
a uvolnění měkkých tkání

Uvolnění kloubních blokád na páteři i v ostatních kloubech těla. Blokády mohou vzniknout několika způsoby, např.: úrazem, dlouhodobým jednostranným zatížením, vadným držením těla, … Blokádou kloubu nazýváme to, když se kloubní hlavice nemůže pohybovat volně v kloubu.

Cílem mobilizace je navrátit klouby do správné, neutrální polohy. Měkké techniky pracují s měkkými tkáněmi, kdy během terapie dochází k uvolnění zvýšeného napětí v oblasti kůže, podkoží, fascií a svalů.

Kineziotaping

Kineziotaping, nebo také tejpování, je terapeutická metoda využívající pružné bavlněné pásky. Podle směru a zvoleného napětí můžeme svaly aktivovat a uvolňovat. Dále jimi můžeme ovlivnit otoky, korigovat vadné držení těla, či v těhotenství ulevit od bolesti zad a břicha.

Kontaktujte 
FyzioHK

Bc. Karolína Burdová, DiS.
IČ: 05123089
Edvarda Beneše 577
500 12, Hradec Králové
© 2024 Karolína Burdová| Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
crossmenu