Fyzioterapie Hradec Králové


Odborné fyzioterapeutické služby

Pohybový aparát je velmi složitý celek, který si velmi snadno každý z nás může ničit, aniž by o tom věděl. K těmto poškozením dochází častokrát kvůli našemu povolání (bohužel většina z nás vykonává sedavá zaměstnání), dále kvůli běžným denním činnostem, které se opakují, kvůli poloze ve spánku nebo i kvůli špatným stereotypům při sportovních aktivitách. Velký vliv na pohybový aparát má i stres, kterému se denně vystavujeme. Stres se totiž průkazně podílí na zhoršení zdravotního stavu a na vzniku chronických bolestí.

  • Léčba potíží nepříjemných pocitů v končetinách (brnění, mravenčení, trnutí, pálení)

  • Léčba potíží s pohybovým aparátem (svaly, šlachy, klouby)

  • Léčba potíží po operacích, kdy se chcete dostat zpět do formy

  • Léčba potíží bolesti páteře

  • Moderní metoda kineziotaping

  • Vhodné pro všechny věkové kategorie

Vaše zdraví v péči zkušené specialistky

Svěřte své zdraví do mé péče, volejte na tel. +420 739 037 804, nebo můžete využít online rezervační formulář.

TIP: Pořiďte Vašim nejbližším dárek v podobě dárkového poukazu, na všechny masáže jej lze zakoupit také prostřednictvím rezervačního formuláře.

Vyšetření pohybového
aparátu a následná terapie


Vyšetření pohybového aparátu a následná terapie – na základě důkladného vyšetření a vyhotovení anamnézy se zhodnotí Váš zdravotní stav z hlediska funkčních poruch pohybového aparátu (zkrácené či oslabené svaly, vadné držení těla, špatné pohybové návyky, a stanoví se rehabilitační plán, který povede ke zlepšení. V terapii se využívá kombinace fyzioterapeutických technik (předehřátí, mobilizací a měkkých technik, různých druhů cvičení).
fyzioterapie Hradec Králové
cvičení Hradec Králové

Mobilizace kloubů
a uvolnění měkkých tkání

Uvolnění kloubních blokád na páteři i v ostatních kloubech těla. Blokády mohou vzniknout několika způsoby, např.: úrazem, dlouhodobým jednostranným zatížením, vadným držením těla, … Blokádou kloubu nazýváme to, když se kloubní hlavice nemůže pohybovat volně v kloubu. Cílem mobilizace je navrátit klouby do správné, neutrální polohy. Měkké techniky pracují s měkkými tkáněmi, kdy během terapie dochází k uvolnění zvýšeného napětí v oblasti kůže, podkoží, fascií a svalů.

Kineziotaping

Kineziotaping, nebo také tejpování, je terapeutická metoda využívající pružné bavlněné pásky. Podle směru a zvoleného napětí můžeme svaly aktivovat a uvolňovat. Dále jimi můžeme ovlivnit otoky, korigovat vadné držení těla, či v těhotenství ulevit od bolesti zad a břicha.
Kineziotaping

Sledujte ty nejnovější akce na Facebooku